Deltagare

Här är listan över deltagarna på Gräv19 (som vid anmälan medgivit att vi publicerar deras namn).

Listan uppdateras löpande.

Efternamn Förnamn Företag
Heyman Sara Dagens Medicin/Bonnier Business Media
Månson Hans SSE Riga Media Centre
Fredriksson Martin Nyhetsbyrån Siren
Orling Robin Nyhetsbyrån Siren
Eriksson Jesper Nyhetsbyrån Siren
Norberg Anna Nyhetsbyrån Siren
Ericsson Marie Nyhetsbyrån Siren
Fahlén Ulf Nyhetsbyrån Siren
Boëthius Emma Nyhetsbyrån Siren
Ögren Wanger Cecilia TV4/Kalla fakta
Löfving Helena Göteborgs Universitet
Ohlin Jonas SVT
Nordgren Shanelle Umeå Universitet
Kejerhag Jenny Umeå Universitet
Röjlar Sofi Umeå Universitet
Eriksson Nicolina Umeå Universitet
Backlund Benjamin Umeå Universitet
Stahl Tobias Umeå Universitet
Larsson Olle Umeå Universitet
Klingberg Henrik Umeå Universitet
Chowdhury Miraj MRDI
Naher Akterun “Labonno” MRDI
Rahman Hasibur “Mukur” MRDI
Jacobsson Eva Hem & Hyra
Näslund Stina Produktionsbolaget filt AB
Larsfelt Lundgren Agneta Guldspadejuryn
Torp Elinor Dagens Arbete
Krantz Isak Dagens Arbete
Lundmark David Dagens Arbete
Edström Johanna Dagens Arbete
Strandberg Hans Dagens Arbete
Lygner Rasmus Dagens Arbete
Burrows Ricardo Dagens Arbete
Kyhlén Gunilla Dagens Arbete
Jönsson Oskar SVT
Arnö Sophie Dart Center for journalism & trauma
Buyinza Alex University of Rwanda
Grill Pettersson Mikael SVT
Grill Marja SVT
Magnusson Katja Sveriges Radio/dart
Lowden Clara Filt AB
Hjalmarson Neideman Ulrika Filt AB
Borg Stefan Dart Center
Alvarsson Ulrik Öst Media AB
Larsson Ida Öst Media AB
Klinga Roland Öst Media AB
Pettersson Lena Fgj styrelse
Johansson Stina Hallands Nyheter
Henriksdotter Elsa Hallands Nyheter
Hebelius Svahn Marie Hallands Nyheter
Wikforss Åsa Stockholms universitet
Debruyne Ides Journalismfund.eu
Cliffordson Ida Sveriges radio
Kesic Josipa sveriges radio
Danielson Magnus Linnéuniversitetet
Koch Anne Global Investigative Journalism Network
Dahllöf Staffan Freelancekontoret
Korsgren Jennifer TV4 AB
Nilsson Hanna SVT Nyheter Småland
Önell Berit Guldspadejuryn
Nykvist Ari MJ/LNU
Sandebäck Emma P4 Kalmar
Nasenius Zara FGJ
Åsard Johan FGJ
Hultin Kicki JMG, Göteborgs universitet
Söderberg Karen Guldspadejuryn
Kellgren Brännström Agneta Sveriges Radio
Brännström Bertholof Föreningen Grävande Journalister
Wessman Johan Øresundsinstituttet
Ago Niko SVT
Larsson Åsa FGJ/Viralgranskaren
Ärlemalm Dahlin Marléne Sveriges Television
Wictorzon Susanna P4 Väst, Sveriges radio
Veldre Richard P4 Väst, Sveriges radio
Jasarovic Dino P4 Väst, Sveriges radio
Grönholm Frida P4 Väst, Sveriges radio
Hydén Ingela P4 Väst, Sveriges radio
Loberg Fredrik Fredrik Loberg EF
Mendoza Martha Ap
Tiberg Anna FGJ:s styrelse
Ziegerer Jessica HD Sydsvenskan
Lappalainen Kaisa SVT Småland
Öhman Daniel SR Ekot
Velasco Daniel Sveriges Radio
Bankel Anna-Klara Sveriges Television AB
Larsson Emil SVT
Sahlin Magnus Jakobsbergs folkhögskola
Pyykölä Minna Jakobsbergs folkhögskola
Angelis Carolina YOBANY
Frank Annelie Fojo
Lagerström Karin Barometern-OT
Quintana Melin Mariela Sveriges Radio, P4 Stockholm
Hill Siri SVT
Boström Mia Sveriges Radio P4 Kalmar
Bogegård Ylva Sveriges Radio
Chamy Christy Sveriges Radio P4 Stockholm
Ahlgren Karin Svt
Buckley Tilde Fojo Media Institute
Enmark Håkan TV4 Kalla fakta
Ilmoni Annika P4 Kalmar Sveriges radio
Olsson Martin Värmlands Folkblad
Schmidt Morgan Värmlands Folkblad Drift AB
Behrmann Anders Fojo
Hultqvist Sofia Fojo Media Institute
Forsberg Kersti Medieinstitutet Fojo
Tagesson Eric Dagens Juridik
Alsgren Jonas TV4
Vikingson Bosse Frilans
Jemsby Carolina Fgj
Hanson Nils SVT
Levinson Petra Sveriges Radio
Pasic Dejana Sveriges Radio
Zittenbaum Christian Bisnode Sverige AB
Örstadius Kristoffer Dagens Nyheter
Ögren Annica Metro Media House AB
Youcefi Fouad FGJ
Heppling Linnea Sveriges Television
Wersäll Kerstin TV4 Kalla fakta
Velizelos Aris SVT/Frilans
Bengtsson Helena Sveriges Television
Larsson Kakuli Linda Sveriges Television
Sima Lotta SVT
Ellung Axel TV4
Drysén Sanna SR Ekot
Millberg Lina Sveriges Radio P4 Halland
Bingström Kristina Smålandsposten/Gota Media
Engman Jonas Smålandsposten/Gota Media
Ströberg Bo Smålandsposten/Gota Media
Lundvall Karl-Magnus Smålandsposten/Gota Media
A Lindgren Petronella Smålandsposten/Gota Media
Tolf Johannes Sveriges Television
Persson Johan Smålandsposten/Gota Media
Esping Torbjörn Agris Media
Nilsson Per Ystads Allehanda (Gota)
Martinsson Magdalena Sveriges Radio
Jämthag Fredric TV4Nyheterna
Lundström Tomas SVT
Löfqvist Urban Oscarsgymnasiet
Burén Anna Sveriges Radio
Risberg Britt Ystads Allehanda
Josephsson Johanna Stampen lokala medier
Högmark Anders TV4 (Bonnier Broadcasting AB)
Esping Ylva Sveriges Television
Snellman Maria Bonnier Broadcasting AB, TV4
Eriksson Emma Sveriges Television
Henriksson Daniel Hall Media
Nilsen Palm Cecilia Hall Media
Sjögren Niklas Sveriges Television
Nilsson Fredrik Mittuniversitetet
Jonriksson Peter Mittuniversitetet
Danné Ulla Bonnier Broadcasting
Kroon Clary SVT
Hermanrud Per TV4 Nyheterna
Jönsson Martin Sveriges Radio
Wahlgren Kristina Hem & Hyra
Hedenljung Linda Östersunds-Posten
Sjögren Pia Sveriges Radio Västerbotten
Gravlund Winnie SVT Helsingborg
Hansson Tove SVT
Åberg Annizeth Sveriges Radio P4 Sörmland
Carlgren Mattias Sveriges Radio P4 Sörmland
Sandblad Tobias Sveriges Radio P4 Sörmland
Askelöf Marie Sveriges Television
Broke Cecilia SVT Nyheter Småland
Danielsson Tor Sveriges Radio
Vuonokari Kaisa Sveriges Radio
Eckhardt Karl P4 Kristianstad
Karlsson Rebecca SVT
Alisehovic Dzenet P4 Kristianstad Sveriges Radio
Bengtsson Karin Sveriges Radio P4 Kristianstad
Inkeri Virpi Sveriges radio
Magnusson Peter SVT
Nyblad Henrik Mittmedia
Thornberg Karin Sveriges Radio
Hemberg Lind Amanda Sveriges Radio
Elfström Monica Sveriges Radio
Åström Patrik Sveriges Radio
Ohlsson David Sveriges Radio P4 Uppland
Pleijel Mattias Sveriges Radio P4 Uppland
Magnusson Tomas Sveriges Radio P4 Uppland
Hjort Mira LO Mediehus/Kommunalarbetaren
Wågström Joanna Mittmedia, Arbetarbladet
Jodenius Per P4 Kronoberg
Klinthäll Tuva P4 Kronoberg
Andersson Lee Joakim HD-Sydsvenskan
Johansson Emma HD-Sydsvenskan
Adelgren Astrid HD-Sydsvenskan
Skeppstedt Lisa HD-Sydsvenskan
Strand Elinor HD-Sydsvenskan
Lilja Björn HD-Sydsvenskan
Sylvan Camilla HD-Sydsvenskan
Dupont Linn HD-Sydsvenskan
Björck Joakim HD-Sydsvenskan
Thomasson Therese HD-Sydsvenskan
Stenrosen Matti Kristianstadsbladet
Söderlund Therése Kommunalarbetaren
Johansen Marita P4 Kristianstad Sveriges Radio
Gunnarsson Helena Kommunalarbetaren
Johansson Pontus Sveriges Radio
Linder Alexander Sveriges Radio
Fjellström Anna Sveriges Radio
Lindgren Maria Sveriges Radio
Wadebäck Pernilla Sveriges Radio
Frimodig Linnéa Sveriges Radio
Wennström Hugo Sveriges Radio P4 Gotland
Glavas Jozo Sveriges Radio
Hermansson Sanna Sveriges Radio P4 Jönköping
Josefsson Pernilla Kommunalarbetaren
Edqvist Li Borås Tidning/Gota Media
Kullander Elin Borås Tidning/Gota Media
Bengtsson Anne Borås Tidning/Gota Media
Grahn Hanna Borås Tidning/Gota Media
Nordlöf Malte Sveriges Radio P4 Jönköping
Isaksson Simon Sveriges Radio P4 Jönköping
Grönlund Michell Sveriges Radio AB (P4 Halland)
Martinell Henrik Sveriges radio
Berglund Anton Sveriges radio
Selldén Karin Sveriges radio
Turdén Maria Sveriges Radio
Ströberg Christian Sveriges Radio
Tosting Lisen Sveriges Radio
Svanberg David P4 Jönköping
Andersson Ida SVT
Hellström Johan Sveriges Radio P4 Gotland
Neuman Jonas Sveriges Radio P4 Gotland
Nordström Malin Sveriges Radio P4 Gotland
Annerud Patrik Sveriges Radio P4 Gotland
Kätting Stina Sveriges Radio P4 Gotland
Hedström Katarina Sveriges Radio P4 Gotland
Jutehammar Anna Sveriges Radio P4 Gotland
Värjö Daniel Sveriges Radio P4 Gotland
Nilsson Carsten Journalistfonden/Kunskap i Medier
Axinge Jaslin Kristin Sveriges radio P4 Västmanland
Korsbäck Inga Sveriges radio P4 Västmanland
Lund Terje Sveriges radio P4 Västmanland
Ellebjerg Gry Hem & Hyra
Sydvik Per Göteborgs-Posten
Verdicchio Michael Göteborgs-Posten
Bozinovska Snezana Göteborgs-Posten
Kellgren Agneta Sveriges Radio
Ziedorn Camilla Kalla fakta/Bonnier Broadcasting AB
Palm Lennart Sveriges Radio
Porali Eric Sveriges Radio
Näslund Nick Sveriges Radio
Edsenius Sigrid Sveriges Radio
Ericson Jesper Sveriges Radio
Lundahl Johan SR P4 Dalarna
Östlund Ingela SR P4 Dalarna
Åström Beatrice SR P4 Dalarna
Hulander Emma SR P4 Dalarna
Snis Sigtryggsson Alva SR P4 Dalarna
Rosendahl Johannes SR P4 Dalarna
Embretsen Hanna SR P4 Dalarna
Svan Lars SR P4 Dalarna
Rosén Emelie Sverige Radio
Åsberg Viktor Sveriges Radio
Boda Lisa Jakobsbergs folkhögskola
Hedström Felicia Jakobsbergs folkhögskola
Othman Samira Sveriges Radio P4 Halland
Ek Bo Torbjörn Sveriges Radio Kaliber
Hövenmark Johanna Sveriges Radio Kaliber
Ridderstedt Maria Sveriges Radio Kaliber
Sundström Johan Sveriges Radio Kaliber
H Eriksson Annika Sveriges Radio Kaliber
Alfredsson Markus Sveriges Radio Kaliber
Boo Sofia Sveriges Radio Kaliber
Uhlin Louise P4 Värmland Sveriges Radio
Nilsson Hedvig P4 Värmland Sveriges Radio
Vannmoun Karl-Johan Sveriges Radio
Hagström Per Polistidningen
Roosqvist Jenny Sveriges Radio, P4 Gävleborg
Sundberg Agneta Sveriges Radio, P4 Gävleborg
Groop Tomas Sveriges Radio, P4 Gävleborg
Höijer Christian Sveriges Radio, P4 Gävleborg
Odén Christine Sveriges Radio, P4 Gävleborg